جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

مشارکت مکتوب (وادی پنجم)

  بعداز سپری کردن چهار وادی برای انجام تفکر به وادی یا سرزمین پنجم که اجرایی کردن آن تفکرات هست رسیدیم .

  در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست ؛ توام با رفتن و رسیدن آن را کامل می نماید .

  اگر تفکر خود را اندکی تغییر داده باشیم . در این وادی آن تفکری را که برای ایجاد ساختاری تازه و نو پدید آورده ایم  را به اجرا در می آوریم . برای اینکه سه اصل گفتار نیک ، پندار نیک و کردار نیک در ما نمایان گردد . باید پله ها ی زیر را به ترتیب طی کنیم .

  1- برگشت از ضد ارزشها : که شامل همگی ضد ارزشها می باشد و آنها مانند درختی هستند که تمام محصولات آن تلخ و زهر آگین اند .

  2- خودداری : وقتی خوب وبد چیزی برای ما مبهم است . بهتر آن است که خودداری کنیم و ما زمانی به دانایی موثر می رسیم که از همه ی تردید هایمان دوری کنیم .

  3- قناعت : قناعت به این نیست که مثل گداها و مفلس ها زندگی کنیم . بلکه باید از هرچیزی که داریم نهایت استفاده را انجام بدهیم و قناعت در سفر اول مهمتر از سفر دوم است .

  4- صبر: در صبر کردن باید مبداء و مقصد و مسیر خود را تعیین کنیم و برای رسیدن به هدف صبر داشته باشیم و در صبر کردن هم بی صبری نکنیم .

  5- تجسس ، قضاوت ، غیبت : کارهای ضد ارزشی که ماقبل از کنگره انجام می دادیم و همیشه دنبال گشتن در وسایل مسافرانمان بودیم و این کار توان و انرژی ما را می گرفت و حالمان را بدتر می کرد و خیلی راحت درباره دیگران غیبت می کردیم و به راحتی قضاوت و حکم تعیین می کردیم ولی با آموزشهای کنگره یاد گرفتیم که مسافر خود را به راهنما یش بسپاریم و تجسس و قضاوت نکنیم و بدانیم که شیطان به زیباترین شکل وارد افکار و اندیشه ما می شود .

  6- پس انداز : پس انداز کردن خودش یک هنر است و در واقع در تغییر ، فکر و اندیشه و برنامه ریزی و هدفمند بودن در زندگی ما را یاری می کند .

  7- وکیل ؛ رضا، تسلیم : ما باید در همه کارها ، خداوند را وکیل خود قرار دهیم و فقط به او توکل کنیم . وراضی به رضای او باشیم و لازمه رسیدن به تسلیم در برابر خداوند راهنماست .

  تهیه مطلب خانم همسفر مریم نظری

  باتشکر و سپاس


  این مطلب تا کنون 48 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ شنبه 19 دي 1394
  منبع
  برچسب ها : کنیم ,وادی ,قضاوت ,قناعت ,باشیم ,انجام ,
  مشارکت مکتوب (وادی پنجم)

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 5 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر