تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات


مشارکت مکتوب (وادی پنجم)

  بعداز سپری کردن چهار وادی برای انجام تفکر به وادی یا سرزمین پنجم که اجرایی کردن آن تفکرات هست رسیدیم .

  در جهان ما تفکر قدرت مطلق حل نیست ؛ توام با رفتن و رسیدن آن را کامل می نماید .

  اگر تفکر خود را اندکی تغییر داده باشیم . در این وادی آن تفکری را که برای ایجاد ساختاری تازه و نو پدید آورده ایم  را به اجرا در می آوریم . برای اینکه سه اصل گفتار نیک ، پندار نیک و کردار نیک در ما نمایان گردد . باید پله ها ی زیر را به ترتیب طی کنیم .

  1- برگشت از ضد ارزشها : که شامل همگی ضد ارزشها می باشد و آنها مانند درختی هستند که تمام محصولات آن تلخ و زهر آگین اند .

  2- خودداری : وقتی خوب وبد چیزی برای ما مبهم است . بهتر آن است که خودداری کنیم و ما زمانی به دانایی موثر می رسیم که از همه ی تردید هایمان دوری کنیم .

  3- قناعت : قناعت به این نیست که مثل گداها و مفلس ها زندگی کنیم . بلکه باید از هرچیزی که داریم نهایت استفاده را انجام بدهیم و قناعت در سفر اول مهمتر از سفر دوم است .

  4- صبر: در صبر کردن باید مبداء و مقصد و مسیر خود را تعیین کنیم و برای رسیدن به هدف صبر داشته باشیم و در صبر کردن هم بی صبری نکنیم .

  5- تجسس ، قضاوت ، غیبت : کارهای ضد ارزشی که ماقبل از کنگره انجام می دادیم و همیشه دنبال گشتن در وسایل مسافرانمان بودیم و این کار توان و انرژی ما را می گرفت و حالمان را بدتر می کرد و خیلی راحت درباره دیگران غیبت می کردیم و به راحتی قضاوت و حکم تعیین می کردیم ولی با آموزشهای کنگره یاد گرفتیم که مسافر خود را به راهنما یش بسپاریم و تجسس و قضاوت نکنیم و بدانیم که شیطان به زیباترین شکل وارد افکار و اندیشه ما می شود .

  6- پس انداز : پس انداز کردن خودش یک هنر است و در واقع در تغییر ، فکر و اندیشه و برنامه ریزی و هدفمند بودن در زندگی ما را یاری می کند .

  7- وکیل ؛ رضا، تسلیم : ما باید در همه کارها ، خداوند را وکیل خود قرار دهیم و فقط به او توکل کنیم . وراضی به رضای او باشیم و لازمه رسیدن به تسلیم در برابر خداوند راهنماست .

  تهیه مطلب خانم همسفر مریم نظری

  باتشکر و سپاس


  این مطلب تا کنون 72 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : کنیم ,وادی ,قضاوت ,قناعت ,باشیم ,انجام ,
  مشارکت مکتوب (وادی پنجم)

تبلیغات


  Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز سه شنبه 31 مرداد 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر